Neváznoucí jigovky StandUp TEFLON INVISIBLE

Neváznoucí jigovky StandUp TEFLON INVISIBLE

Neváznoucí jigové hlavy Stand Up boli vyvinuté hlavne pre chytanie dravcov s dnom plným vázok. Ich tvar sťažuje ich uviaznutiu medzi kameňmi, prípadne inými prekážkami, zabezpečuje vzpriamenú pozíciu nástrahy po položení na dno (standup). Nástraha jednoducho neleží na dne a imituje rybičku, ktorá sa práve krmi zo dna. A aby toho nebolo málo, tak pri vertikálnej prívlači sa mierne kolíše zo strany na stranu. Vynikajúci aj pre tzv. Zubáčové "pečiatkovanie dna".

Produkt, ktorý podľa nášho názoru nemá v SR konkurenciu. Vyrobené na háčikoch v japonskej kvalite. Kľúčová vlastnosť je minimálna viditeľnosť vo vode vďaka teflónovej povrchovej úprave - háčik sa takmer neleskne. Mimo to sú extrémne ostré a pevné pri veľmi nízkej hmotnosti. Podobný produkt budete hľadať len veľmi ťažko!

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

- vode takmer "neviditeľné", vďaka teflonovému povrchu sa háčik minimálne leskne

- extrémne ostré

- extrémne pevné

- nízka hmotnosť háčika - menšie zotrvačnosť, lepší pohyb nástrahy + menšia tendencia pokladanie na bokPrívlačový blog

VIDEO: Mořští pstruzi v Dánsku

VIDEO: Mořští pstruzi v Dánsku

David Havlíček: Netradiční způsob, jak úspěšně lovit mořské pstruhy v Dánsku

Jak vybrat přívlačový prut

Jak vybrat přívlačový prut

David Havlíček: Tuto otázku si v průběhu rybářského života pokládá nejeden vláčkař. Já se pokusím v následujících řádcích shrnout fakta a své poznatky z letité praxe. A také mé subjektivní pocity, protože o těch to je také. Může se tedy stát, že se mnou nebudete souhlasit a bude to tak v pořádku! To, co totiž sedí jednomu, nemusí zcela vyhovovat druhému a třetímu se z toho zježí hrůzou vlasy na hlavě. Možná vám to ale trochu otevře oči a až budete vybírat ten váš vláčák, bude to pro vás snazší. Anebo naopak těžší, protože si uvědomíte, co vše vlastně hraje při výběru roli...

Wolframové lanko versus fluorocarbonové

Wolframové lanko versus fluorocarbonové

David Havlíček: Jaké zvolit lanko při cíleném lovu štik? Wolframové, případně jiné obdobné splétané lanko (z kovu) nebo fluorocarbonové, o kterém panuje řada mýtů a rybáři někdy neví, k čemu je vhodné a k čemu naopak nikoliv.