× OSPRAVEDLŇUJEME SA, Z DÔVODU VÝNIMEČNÉHO ZÁUJMU O NAŠE PRODUKTY MÔŽE (NEMUSÍ) U VAŠEJ OBJEDNÁVKY AKTUÁLNE DÔJSŤ K ONESKORENIU 1-2 DNI.

Jigové hlavičky

Jigové hlavičky

MOTTO: KEĎ UŽ RYBÁŘ PRESVEDČÍ DOBRÚ NÁSTRAHU A JEJ VEDENÍM DRAVCA K ZÁBERU, MAL BY MAŤ "NABITÉ" NA KVALITNÉ JIGOVÉ HLAVIČKE S HÁČIKOM, KTORÝ ÚLOVEK BEZPEČNE PRIVEDIE DO PODBERÁKA!

Na jigových hlavičkách a háčikoch sa v žiadnom prípade nevypláca šetriť a mali by mať špičkovú kvalitu - tj. ostrosť, pevnosť a tvar! Ponúkame mimoriadne kvalitné jigové hlavičky vyrobené na špičkových háčikoch.

Ako vybrať veľkosť jigové hlavičky?

Rippery:
Smáčiky:
Nymfy:
Dĺžka háčika by mala odpovedať 1/3 - 1/2 (maximálne) dĺžky nástrahy, ktorú chcete nastražiť. Čím kratši háčik použijete, tým lepšie nástraha pracuje, čím dlhší háčik použijete, tým je istejši zásek.
Dĺžka háčika by mala odpovedať cca 1/3 dĺžky smáčika, ktorý chcete nastražiť. Dlhši háčik nie je príliš vhodný - smáčik potom nepracuje optimálne.
U nýmf odpovedá dĺžka háčika približne dĺžke telíčka (môže byť o cca 20% kratši či dlhši). Dĺžky telíčok nýmf: S = 17 mm, L = 25 mm, X = 30 mm, XL = 40 mm, XXL = 60 mm

Příklady:

Nástraha:
Dĺžka háčika:
Nástraha:
Dĺžka háčika:
Ripper 9 cm
cca 30 - 45 mm
Smáček 7 cm
cca 23 - 25 mm
Nymfa L (80 mm, dĺžka telíčka 25 mm)
cca 23 - 27 mm
Smáček 13 cm
cca 38 - 42 mm

Dĺžky jednotlivých háčikov nájdete vždy v popise tovaru a sú uvedené aj v obrázku. U nástrah nájdete odporúčané veľkosti háčikov vpravo pod cenou tovaru.


Kategórie

Prívlačový blog

VIDEO: Přívlač Live #27 - Časté chyby začátečníků

VIDEO: Přívlač Live #27 - Časté chyby začátečníků

David Havlíček: Zaměření tohoto streamu je zřejmé. Budeme se věnovat nejčastějším chybám, kterých se začátečníci, ale i někteří pokročilí (někdy třeba i my :-D), při přívlači dopouštějí :-)

VIDEO: Přívlač Live #26 - Jak správně používat NYMFY

VIDEO: Přívlač Live #26 - Jak správně používat NYMFY

David Havlíček: Tentokrát se zaměříme na možnosti použití nymf, které je opravdu velice široké a je s nimi možné lovit takřka všechny dravé, ale i nedravé ryby. Budeme se věnovat nastražení, barvám, způsobům vedení s ohledem na jednotlivé druhy ryb. Chybět nebudou vaše dotazy a odpovědi na ně!

VIDEO: Přívlač Live #25 - Jak správně nastražit gumu

VIDEO: Přívlač Live #25 - Jak správně nastražit gumu

David Havlíček: Ve streamu si povíme, jaké jsou možnosti nastražení (jigovka, jigovka standup apod, zavrtávací hlava, zavrtávací očko, offsety, dropshot, čeburaška, stingery apod.). Také jaká je pro dané nástrahy vhodná délka háčku a jak to ovlivňuje chod nástrahy. A samozřejmě jak nástrahu správně napíchnout, aby optimálně pracovala.