Naviják Daiwa Exist LT 22 G

Naviják Daiwa Exist LT 22 G
Značka:DAIWA
Počet variant:7 variant

Cena vrátane DPH
857,47 € (pred zľavou 4.31%)
od 820,56 €

Dostupné možnosti

857,47 € 820,56 € -+ na objednanie
868,10 € 830,74 € -+ na objednanie
868,10 € 830,74 € -+ skladom
884,80 € 846,72 € -+ skladom
903,03 € 864,17 € -+ skladom
903,03 € 864,17 € -+ na objednanie
933,45 € 893,27 € -+ skladom

Popis

AIRDRIVE DESIGN
Ovládajte navijak tak, ako chcete.
AIRDRIVE | Navíjanie, aké ste ešte nezažili.
Znížením hmotnosti zostavy rotora, cievky a preklápača je dosiahnuté ľahšieho navíjania.
Jednoduché navíjanie umožňuje rybárovi pocítiť skutočnú radosť.
Táto nová kapitola začína navijákom 22 EXIST.

Budúcnosťou navijakov Daiwa je AIRDRIVE DESIGN.


Navijak budúcnosti

Vytvorené tak, aby sa DAIWA stala stredobodom pozornosti. Navijak, ktorý bude určovať budúcnosť rybárskej scény. AIRDRIVE DESIGN bol vytvorený, aby bol vzorom, ktorý budú všetci nasledovať. 

Pred zahájením tvorby AIRDRIVE DESIGN najprv DAIWA rozdelila navijak na dva kľúčové komponenty. Prvým bola „zadná časť“, ktorá sa skladá z tela a kľúčových vnútorných súčiastok, ako je predovšetkým hnacie koleso. Zavedením technológie MQ spolu s odolným digiearom, ktorý sa teraz stáva štandardom prívlačových navijakov DAIWA. Vďaka tomuto získala zadnú časť vysokú pevnosť a odolnosť.

Po vývoji zadnej časti sa DAIWA rozhodla prepracovať kľúčové komponenty, ktoré tvoria „prednú časť“. Prepracovaním zostavy rotora, cievky a preklápača sa spoločnosti DAIWA podarilo v roku 2022 znížiť hmotnosť prednej jednotky. Roky vývoja priniesli myšlienku AIRDRIVE DESIGN. DAIWA vyvinula inovatívne majstrovské dielo, ktoré umožňuje mať rybárom úplnú kontrolu. Znížená hmotnosť, plynulá rotácia a okamžitá odozva umožňuje navijaku voľne sa otáčať. Všetky tieto kombinované prvky sa spájajú a vytvárajú AIRDRIVE DESIGN. 

AIRDRIVE DESIGN je možné rozdeliť do 4 kľúčových technológií.

Nový AIRDRIVE ROTOR a novo vyvinutý AIRDRIVE BAIL spoločne znižujú hmotnosť prednej časti navijaka. Znížená hmotnosť umožňuje ľahké a plynulé otáčanie s rýchlym štartom a nízkou zotrvačnosťou.

U cievky bola inovatívne znížená hmotnosť. Nová AIRDRIVE SPOOL, ktorá dokonale ladí s AIRDRIVE ROTOR & AIRDRIVE BAIL a dotvára tak prepracovanú prednú časť.

Na rozdiel od tradičnej vnútornej štruktúry navijaka vyvinula DAIWA štruktúru s malým kontaktom medzi hlavným hriadeľom a pastorkom nazvanú AIRDRIVE SHAFT. Zavedením tejto technológie sa znížilo trenie a zlepšila sa hladkosť chodu.

Vďaka kombinácii týchto nových technológií je navijak extrémne ľahký a umožňuje rybárovi zažiť navíjanie s nízkou zotrvačnosťou, vďaka tomu dosiahnete väčšiu kontrolu nad vlascom a prútom.

© www.nastrahy.czVylepšený pomer hmotnosti.

Vylepšená, ľahšia predná časť navijaka vytvorí perfektný pomer hmotnosti medzi prútom a navijakom. Vďaka perfektnému pomeru hmotnosti je zostava lepšie dovážaná. Umožňuje plynulejšie nahodenie a jednoduchšiu manipuláciu s prútom. 


© www.nastrahy.cz

AIRDRIVE ROTOR

Kľúčovou vlastnosťou je nízka zotrvačnosť.

"Otáčanie bez námahy, zvýšená odozva a kontrola." 22 EXIST je prvý navijak vybavený ľahším systémom AIRDRIVE ROTOR s nízkou zotrvačnosťou.

Ľahší rotor zvyšuje funkčnosť malých prívlačových navijakov. Rovnako ako ľahšie auto vyžaduje menšiu silu na zrýchlenie a menšiu brzdnú silu na spomalenie. Ľahší a kompaktnejší rotor vyžaduje menšiu počiatočnú silu na navíjanie, čo vytvára pocit nízkej zotrvačnosti a ľahkého rozjazdu.

Túto teóriu je možné použiť a aplikovať na rybárske navijaky. Ľahší rotor sa začne otáčať s menšou silou. Tiež je potreba menej sily pre jeho zastavenie a veľmi dobre reaguje na zmeny rýchlosti. Vytvorením rotora s nízkou zotrvačnosťou umožní rybárom loviť s istotou a prevziať väčšiu kontrolu nad navíjaním.

Na druhej strane môže ťažký rotor viesť rybárov k pocitu hladkého navíjania vďaka väčšej zotrvačnosti.

Tradične vždy existoval kompromis medzi „ľahkou a hladkou rotáciou s menšou silou“ alebo „ťažkou a tuhou, ale s vyšším odporom rotácie“.

Vývojom AIRDRIVE ROTORA sa spoločnosti DAIWA podarilo spojiť tieto dve vlastnosti dohromady a vytvoriť ďalšiu úroveň „Light and Tough“ 22 EXIST.

Novo vyvinutý AIRDRIVE ROTOR je vyrobený zo ZAIONu. Pri zachovaní rovnakej pevnosti rotora ako je pri navijaku 18 EXIST sa DAIWA podarilo výrazne znížiť hmotnosť. Bol navrhnutý so zameraním na vytvorenie dokonale guľatej štruktúry, čím bola dosiahnutá bezproblémová a bezchybná rotácia.

Samotná rotorová jednotka je o 16% ľahšia, než predchádzajúci model (pri navijaku veľkosti 2500) a nastavuje nový štandard pre budúci dizajn rotora malých navijakov. © www.nastrahy.cz


Novo navrhnutý a vyvážený rotor kruhového tvaru pre hladšiu rotáciu.Pevnostný test: Dokazuje, že nový AIRDRIVE ROTOR má rovnakú pevnosť v porovnaní s navijakom 18 EXIST. Úpravou Zmeny tvaru a hrúbky rotora z navijaka 18 EXIST umožnilo znížiť hmotnosť a spevniť oblasti, kde pôsobí značné množstvo sily.

© www.nastrahy.cz

AIRDRIVE BAIL

Budúcnosť bez problémov.

Známa technológia DAIWA AIR BAIL zaznamenala ďalšie vylepšenia s novým konceptom AIRDRIVE. Vytvorenie preklápača v menšom priemere znižuje hmotnosť, aby sa vytvoril bezstresový a užívateľsky príjemný zážitok z rybolovu.

AIR BAIL je už dlhú dobu kľúčovým prvkom designu prívlačového navijaka DAIWA.

Na dosiahnutie hlavného konceptu AIR BAIL (ľahký a odolný) bola použitá metóda konštrukcie dutých rúrok. Výrazný hrubý trubkový vzhľad zanechal v mnohých skvelý dojem a stal sa synonymom pre prívlačové navijaky DAIWA.

AIRDRIVE BAIL je ďalšou evolúciou tejto technológie a ďalej vylepšuje koncept AIRDRIVE DESIGN. DAIWA skonštruovala preklápač s menším priemerom, ktorý zároveň poskytuje požadovanú pevnosť a pomáha dosiahnuť ďalšie zníženie hmotnosti prednej části. V porovnaní s 18 EXIST znižuje AIRDRIVE BAIL hmotnosť preklápača o 33% (v porovnaní s veľkosťou 2500).

DAIWA taktiež upravila uhol nastavenia preklápača pre zlepšenie pohybu vlasca do rolničky. Starostlivá pozornosť bola venovaná rolničke, slideru a pre každú veľkosť 22 EXIST boli vykonané individuálne úpravy designu, čím sa dokonale prispôsobilo vedeniu vlasca pre každú veľkosť navijaku.

Aby AIRDRIVE ROTOR fungoval čo najlepšie, vylepšenie preklápača bolo niečo, čo DAIWA nemohla vynechať.Úprava uhla preklápača vytvorila dokonalú cestu pre akýkoľvek vlasec/šnúru, aby si automaticky a efektívne našiel cestu ku rolničke.Priemer preklápača u 18 EXIST bol 3 mm. DAIWA so zavedením AIRDRIVE BAIL podarilo zmenšiť hrúbku preklápača o 33% na priemer 2,4 mm. DAIWA vyrobila preklápač s požadovanou pevnosťou a dokonalým tvarom. (veľ. 2500 použitá na porovnanie)

© www.nastrahy.cz

TWISTBUSTER III

Väčšine problémov so šnúrou či vlascom by sa dalo predísť menším krútením

Technológia TWISTBUSTER odstraňuje nepríjemnosti spojené s nežiaducim krútením vlasca či šnúry. S 22 EXIST sa DAIWA podarilo vylepšiť existujúci TWISTBUSTER II a zaviesť novú technológiu TWISTBUSTER III. Pridaním ďalšej drážky na samotnú rolničku sa zmenší efekt sploštenia vlasca/šnúry pri navíjaní, čo vo výsledku znižuje krútenie vlasca. DAIWA taktiež do rolničky nainštalovala MAGSEALED, aby potlačila drsné účinky slanej vody a udržala výkonnosť po dlhú dobu.© www.nastrahy.czAIRDRIVE SPOOL

Dizajn, ktorý odráža budúcnosť.

Akonáhle sa rukoväť roztočí, všetku pozornosť zaujme novo navrhnutá cievka, o ktorej bude rybár môcť snívať. Cievka na prívlačovom navijaku je vždy zásadným prvkom.

Novo vyvinutá AIRDRIVE SPOOL má pútavý vzhľad a je navrhnutá tak, aby dokonale vyhovovala širokej škále scenárov rybárčenia.

Výraznými rysmi AIRDRIVE sú novo tvarovaný plášť a jednoduchý dizajn v striebornej farbe. Jednoduchým pohľadom na cievku je jasné, že štruktúra bola prepracovaná, čo znižuje hmotnosť a maximalizuje pocit prítomnosti.

Zníženie hmotnosti cievky vytvára pre navijak mnoho výhod; celková hmotnosť navijaka je znížená, oscilácia je zlepšená, menší odpor pri navíjaní a rotácii, lepšie vyváženie pri uchytení k prútu a samozrejme je navijak ľahký a ľahko sa loví.

Okrem toho DAIWA pridala lem na spodný okraj cievky, aby sa zabránilo zachyteniu vlasca za cievkou a zamotaniu sa s hlavným hriadeľom.

Zvuk brzdy bol tiež prepracovaný.

AIRDRIVE SPOOL je vyvrcholením mnohých rokov technológie DAIWA. Nádherne jednoduchá jednodielna cievka ladí s jednoduchým moderným dizajnom tela 22 EXIST.© www.nastrahy.czCievka bola navrhnutá bez výrezu na povrchu, napriek tomu zaznamenala zníženie hrúbky a hmotnosti. Tvar sa zužuje smerom k spodnej časti cievky pre elegantný vzhľad.Prepracovaním štruktúry cievky získal zvuk brzdy vyšší tón.

© www.nastrahy.cz

Long Cast-ABS

Na hrane cievky boli vytvorené dve rôzne úrovne hrany, aby sa znížil odpor pri nahodení. Tento systém zvýšil vrhaciu vzdialenosť o 5%.Perfect Line Stopper

Najuniverzálnejšia zarážka vlasca navrhnutá spoločnosťou DAIWA. Vhodná pre všetky typy materiálov (PE/pletené šnúry, vlasce aj fluorokarbon).


© www.nastrahy.cz

AIRDRIVE SHAFT

Rotácia bez trenia.

Vertikálna rotačná sila z kľučky je prevedená pastorkom na horizontálnu rotáciu. Hlavný hriadeľ prechádza pastorkom, aby podporoval osciláciu a rotaciu. Na dosiahnutie hladší oscilácie a rotácie bolo potrebné vylepšenie hlavné hriadele a pastorka.
Väčšina prívlačových navijakov DAIWA používa lineárny hriadeľ, ktorá má bezkontaktnú štruktúru medzi hlavným hriadeľom a samotným pastorkom. Lineárny hriadeľ vytvára menší trecí odpor, čo vedie k hladšiemu otáčaniu spolu s minimálnou stratou výkonu.

Novo vyvinutý AIRDRIVE SHAFT využil rovnaké výhody a ďalej jej zlepšil. AIRDRIVE SHAFT má tiež bezkontaktnú štruktúru medzi hlavným hriadeľom a pastorkom. Okrem toho sú teraz oba konce pastorka podopreté ložiskami, ktoré prenášajú silu kľučky z rukoväte na rotor s vyššou úrovňou účinnosti. Pridaním vysoko kvalitných objímok na hlavný hriadeľ sa výrazne znížil hluk otáčania.

AIRDRIVE SHAFT vytvára pocit hladkej, tiché rotácie a poskytuje rybárom krútiaci moment a výkon.


LINEÁRNY HRIADEL BEZ AIRDRIVE HRIADEĽA

Bez systému AIRDRIVE SHAFT má hlavný hriadeľ a pastorok dva body kontaktu, ktoré vytvárajú trenie. Toto trenie ovplyvňuje výkon navijaka. Pri navíjaní pod veľkým zaťažením sa dá ľahko pociťovať výrazný pokles výkonu navijakov.


S AIRDRIVE SYSTÉMOM

Ako môžete vidieť na výkrese, diely 1 a 2 fungujú ako objímka na podoprenie hlavného hriadeľa. Objímka vytvára malý kontaktný bod medzi hlavným hriadeľom a pastorkom. Základná štruktúra AIRDRIVE SHAFT je rovnaká ako pri originálnom lineárnom hriadeli, avšak vylepšením nákružkov spájajúcich pastorok a hlavný hriadeľ je dosiahnuté hladšie a tichšie otáčanie. Tiež pridaním ložísk pre podporu v bode 3 a 4 je zachovaná väčšia rotačná sila.

© www.nastrahy.cz
FUNKCIA SYSTÉMU HNACIEHO PREVODU PRÍVLAČOVÉHO NAVIJAKU

Akonáhle sa kľučkou otočí, sila z otáčania umožní pastorku a hnaciemu ozubenému kolesu, aby sa začali otáčať. Súčasne sa bude točiť oscilačné ozubené koleso, ktoré umožňuje pohyb hlavného hriadeľa nahor a nadol.


AIRDRIVE DESIGN

Čo prináša AIRDRIVE DESIGN 22EXIST.


1) Zlepšenie vyváženia navijaku

O 16% ľahšia predná jednotka v porovnaní s 18 EXIST (navijak vo veľkosti 2500 použitý pre porovnanie). Zníženie hmotnosti a zlepšenie vyváženia navijaku umožňuje rybárovi pohodlnejšie nahadzovať.

2) Zlepšenie rotácie

Citlivosť a odozva navijaku zaznamenala výrazné zlepšenie počas navíjania. Nízka zotrvačnosť umožňuje rybárom zažiť rýchly štart s nízkou zotrvačnosťou a voľnou rotáciou. Novo navrhnutý AIRDRIVE ROTOR je citlivejší a umožňuje rybárom presnejšie ovládanie.

3) Menej problémov so šnúrou/vlascom

Spojením výhod AIRDRIVE ROTOR & AIRDRIVE BAIL spolu s technológiou TWISTBUSTER III je 22 EXIST najľahšie ovládateľným navijakom vytvoreným spoločnosťou DAIWA.

© www.nastrahy.cz

VYSPELÁ TECHNOLÓGIA

Technológia, ktorá získava dôveru rybárov.

Rotácia navijaka začína odolným TOUGH DIGIGEAR.

Na podporu odolného hnacieho ústrojenstva bolo vyvinuté MONOCOQUE BODY.

Na ochranu vnútrajška navijaku máme MAGSEALED.

Prítomnosť technológií DAIWA prináša silu a vášeň do každého otočenia kľučkou a znamená motiváciu pre rybárov, aby mohli chytať s dôverou a bez zlyhania.


MONOCOQUE BODY

Jednodielne utesnené telo.

Budúcnosť technológie prívlačových navijakov DAIWA sa skladá z ľahkých, odolných a kompaktných dizajnových konceptov, ktoré viedli k zrodu designu MONOCOQUE. Konštrukcia tela MQ je jednodielne a ľahké telo vyrobené z pevného materiálu na podporu vnútorného mechanizmu.


Keď sa téma rozhovoru medzi rybármi zvrtne na "Čo robí perfektne vyrobený prívlačový navijak navijakom?" často majú sklon myslieť si, že kľúčom je bezchybné a silné hnacie ústrojenstvo.

V skutočnosti to ale nie je jediný kľúčový faktor. Ak áno, je to len malá časť toho, čo rybári popísuju ako „dokonalý prívlačový navijak“. Vnútorné časti navijaka môžu byť poškodené alebo ovplyvnené nárazom z vonkajších zdrojov, či už je náraz malý alebo veľký. Tradičná konštrukcia tela navijaka sa skladá z hlavného tela a krytu tela pripevneného pomocou 3-4 skrutiek. Ako si dokážete predstaviť, tento štýl stavby tela je náchylnejší na pohyb, ktorý môže poškodiť "vnútornosti". Bez ohľadu na to, či je vnútorné poškodenie významné alebo nie, akonáhle je poškodená akákoľvek časť v cievke, ovplyvní to rotáciu. Akékoľvek poškodenie samotného tela navijaka môže viesť k prenikaniu vody, ktorá môže spôsobiť značné škody v tele.

Avšak najnovšia technológia DAIWA MONOCOQUE BODY je vyrobená pomocou integrovaného lisovacieho systému, ktorý vytvára tuhé telo z jedného kusu. Odstránením tradičných skrutiek používaných na pripevnenie krytu tela, sa maximalizuje vnútorný priestor v kryte hnacieho ozubeného kolesa. MQ BODY používa na priskrutkovanie k telu dosku s veľkým priemerom na utesnenie vnútorných častí. Dodatočný priestor vytvorený v MONOCOQUE BODY umožňuje DAIWA vložiť hnacie ozubené koleso s väčším priemerom do navijaku o menšej veľkosti. Tento systém okamžite vytvorí odolnejší navijak ako vo vnútri, tak zvonku.

22 EXIST má horčíkové MQ BODY (telo), aby aj naďalej poskytovalo ľahké telo ako 18 EXIST. Zavedením MQ BODY umožňuje DAIWA vložiť hnacie ozubené koleso s väčším priemerom na vytvorenie výkonu a krútiaceho momentu, ktoré predchádzajúce generácie prívlačových navijakov nemohli poskytnúť.


MQ BODY

Telo MQ je vyrobené tak, že sa kryt naskrutkuje priamo na telo. Aj pri veľké sile alebo náraze bude menej pravdepodobné, že utrpia poškodenie alebo deformáciu. S novým konštrukčným dizajnom vytvára väčší priestor v samotnom tele navijaka, aby bolo možné nainštalovať širší priemer a odolnejšie hnacie ústrojenstvo.


PREDCHÁDZAJÚCA KONŠTRUKCIA

Navijaky DAIWA tradične používajú 3-4 skrutky na pripevnenie krytu tela k hlavnému telu. Pri použití veľkej sily môže dôjsť k poškodeniu skrutiek tela. To môže spôsobiť poškodenie vnútorného mechanizmu. Vďaka umiestneniu otvorov pre skrutky sa zmenšuje vnútorný priestor telesa a tým sa zmenšuje využiteľný priestor na inštaláciu prevodového mechanizmu.

© www.nastrahy.cz

TOUGH DIGIGEAR

Kované a opracované hnacie koleso.

Hladká oscilácia s nespútanou silou. Odolný s vysokou životnosťou, to je TOUGH DIGIGEAR.
Hnacie ústrojenstvo v každom navijaku je vyrobené z 3 kľúčových prvkov, ktoré nesmú chýbať. (Kreativita dizajnu, technológie spracovania a materiál prémiovej kvality). 22 EXIST sa skladá zo všetkých týchto 3 kľúčových prvkov.

Na vytvorenie dokonalého povrchu na každom zube hnacieho kolesa sa používa najnovšia technológia digitálnej analýzy a strojného rezania. Vďaka použitiu najnovšieho prémiového materiálu Duralumin zaisťuje presné prevedenie neuveriteľne hladkú kvalitu otáčania.
Aplikáciou špeciálnej úpravy na povrch hnacieho ozubeného kolesa sa zvýšila spoľahlivosť a cit pre rybárov. V niektorých modeloch DAIWA použila odolný materiál na pastorok, ktorý uprednostňuje pevnosť pred všetkým ostatným. Tento materiál je podobný tomu, ktorý sa používa v navijaku Saltiga. Modely LT4000-XH a LT5000-CXH majú túto ďalšiu výhodu.

© www.nastrahy.cz

MAGSEALED

Trvanlivosť a vodeodolnosť.

Technológia MAGSEALED, vyvinutá spoločnosťou DAIWA, zabraňuje vnikaniu vody, prachu a piesku pomocou magnetickej tekutiny na vytvorenie tesnenia medzi komponentmi. DAIWA dokonale utesnila 22 EXIST tým, že vybavila MAGSEALED a MQ BODY na ochranu proti drsným účinkom okolia.

Originálna inovatívna technológia MAGSEALED spoločnosti DAIWA je navrhnutá tak, aby zabránila prenikaniu vody do navijaku aplikáciou magnetickej bariéry proti tekutinám na časti často vystavenej vode.

Kým nebol MAGSEALED uvedený na trh, boli navijaky obvykle utesnené gumovým tesnením a krúžkami. Technický tím DAIWA zistil, že každý materiál dlhodobým používaním a trením môže dovoliť vode pomaly prenikať do navijaka. Technológia MAGSEALED založená na kvapaline nespôsobuje žiadne trenie a umožňuje navijakom hladký chod. Kvapalina tvorí nepreniknuteľné tesnenie, ktoré zabraňuje prenikaniu vody ku kľúčovým komponentom.

22 EXIST vybavil technológiou MAGSEALED nasledujúce sekcie:

1: Kde sa stretáva hlavný hriadeľ a ozubené koleso pastorka.

2: Každá strana hnacieho ozubeného kolesa s MAGSEALED GULIČKOVÝM LOŽISOM

3: Rolnička

DAIWA aplikovala ošetrenie MAGSEALED na každú časť navijaku často vystavenú vode.

Počas procesu návrhu 22 EXIST boli analyzované kľúčové oblasti vnikanjuce vody. Zavedenie MQ BODY sa zabraňuje prenikaniu vody do tela, zatiaľ čo oblasti rotácie alebo oblasti často vystavené vode boli vybavené technológiou MAGSEALED/MAGSEALED BALL BEARING. Sekcie navijaka, ktoré nie sú kľúčovými rotačnými oblasťami, sú vybavené silným gumovým tesnením.

Každý 22 EXIST je testovaný tlakom, aby bolo zaistené dokonalé utesnenie a maximálnu životnosť.


MAGSEALED LINE ROLLER

Jednou z najťažších pracovných oblastí navijaka je ochrana rolničky pred prírodnými živlami. Kombinácia CRBB s MAGSEALED dosahuje optimálnu ochranu, výkon a dlhú životnosť.MAGSEALED

Ochrana je dodávaná do "strojovne" navijaka pomocou magnetizovaného olejového tesnenia umiestneného na hlavnom hriadeli rotora navijaka. Ochrana pred vnikaním vody a nečistôt.MAGSEALED BALL BEARING

GULIČKOVÉ LOŽISKA MAGSELED boli navrhnuté tak, aby vydržali dlhšie ako inokedy. Guličky sú zapuzdrené v úplne vodotesnom ložisku. Vnútorné a vonkajšie krúžky sú zmagnetizované a spojené vodeodolným a stabilným olejom MAGSEALED. Chod je hladší a navijak je chránený pred nečistotami.


ATD TYPE-L

Nová generácia brzdového systému.

Vylepšením systému brzdenia ATD navijaky DAIWA zvládajú aj tie najjemnejšie šnúry a vlasce. Hladší brzdný odpor na ochranu pred prudkými výpadmi silných predátorov.
Nová technológia brzdenia ATD TYPE-L zlepšuje počiatočnú odozvu brzdového systému. Znížením počiatočného odporu pri záseku. Lov s ľahkým náradím vyžaduje najmä citlivé nastavenie brzdy. ATD TYPE-L umožňuje rybárom mať počas boja väčšiu kontrolu nad odporom brzdy. Vďaka nepreťažovaniu vlasca/šnúry je možné aj bojovné ryby dobre zdolať.

Vlastnosti samotného ATD TYPE-L sú veľmi podobné pôvodnému systému ATD Drag. Pôvodné ATD zaznamenalo určitý skok v sile odporu pri počiatočnom nastavení brzdy a postupom času sa výkon postupne znižuje.

S novým ATD TYPE-L sa znížil počiatočný odpor a podarilo sa stabilizovať silu odporu počas boja s rybou. Stabilizáciou sily odporu pri používaní sa znížilo trhanie vlasca a tiež vytvoril systém brzdenia, aby vyhovoval najnovším rybolovným technikám a náčiniu na trhu.

© www.nastrahy.cz


© www.nastrahy.cz
Brzdné sily:
Vel. 2000D-P, 2500, 2500-XH: 5 kg
Vel. 2500D, 3000D, 4000D, 4000-XH, 5000DC: 10 kg

VYSVETLIVKY KU ZNAČENIU NAVIJAKOV DAIWA:

Typ cievky
Model kompaktného tela
Prevodový pomer
D - hlboká cievka
bez označenia - klasická cievka
S - plytká cievka
bez označenia - klasické telo
C - kompaktné telo (malé ľahšie telo, veľká cievka)
P - prevodový pomer 4,9:1
bez označenia - štandardný prevodový pomer 5,1: 1
H - rýchly prevodový pomer 5,5: 1
XH - super rýchly prevodový pomer 6,0: 1 a viac

Modelložiská
prevod
Návin
Kapacita
Hmotnosť
LT 2000D-P12/14,9 :161 cm150 m / 0,14 mm
155 g
LT 2500D
12/1
5,2 :1
72 cm150 m / 0,20 mm
175 g
LT 2500
12/1
5,1 : 1
73 cm150 m / 0,20 mm
165 g
LT 3000D
12/1
5,2 : 1
78 cm150 m / 0,23 mm
180 g
LT 4000D
12/1
5,2 : 1
83 cm150 m / 0,28 mm
205 g
LT 4000-XH
12/1
6,2 : 1
94 cm150 m / 0,28 mm
205 g
LT 5000D-C
12/1
5,2 : 1
88 cm150 m / 0,35 mm
210 g

Video

Fotogaléria úspechov produkta

Naviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 GNaviják Daiwa Exist LT 22 G

Prívlačový blog

Technológia DAIWA - smekací navijaky

Technológia DAIWA - smekací navijaky

V tomto článku nájdete vysvetlivky k niektorým technológiám, ktoré sú použité u smekacích navijakov DAIWA.

Technológia DAIWA - prúty

Technológia DAIWA - prúty

V tomto článku nájdete vysvetlivky k niektorým technológiám, ktoré sú použité u prútov DAIWA.

Technológia DAIWA - baitcastové navijaky

Technológia DAIWA - baitcastové navijaky

V tomto článku nájdete vysvetlivky k niektorým technológiám, ktoré sú použité u baitcastových navijakov DAIWA.

Využívame súbory cookies

Na našom webe získavame, ukladáme a spracovávame informácie o jeho používateľoch (napr. údaje o tom, ako prechádzate naše stránky, alebo aký obsah vás zaujíma). Na tento účel využívame súbory cookies, ktoré nám pomáhajú skvalitniť naše služby a personalizovať ponuky. Na niektoré účely spracovania je vyžadovaný Váš súhlas, ktorý vyjadríte voľbou „Súhlasím“. Nastavenie cookies môžete zmeniť voľbou „Nastavenia“.